Produkty Medical Moksa wydzielają długie fale podczerwone

Maty terapeutyczne i pasy występują w różnorodnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować je do różnych potrzeb różnych użytkowników. Nasze maty można stosować w pozycji leżącej jak i siedzącej. Produkty pomagają w łagodzeniu bólu, rozluźnieniu mięśni i nerwów, skurczach, sztywności w ciele i zapaleniu stawów, a także przy bólach kręgosłupa i wielu innych schorzeniach. Pasy mogą być owinięte wokół talii lub brzucha w celu kontroli wagi, a także wspomaganiu walki z zakwaszeniem organizmu.

Długie fale podczerwone

Światło słoneczne składa się z różnych długości fali światła. Kompletne spektrum elektromagnetyczne składa się z widzialnych i niewidzialnych promieni. Widoczne promienie są czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, indygo, niebieskie i fioletowe, znane jako kolory tęczy. Po połączeniu tych promienie ujawnia się „białe światło”, którego doświadczamy każdego dnia. Niewidzialne promienie to ultrafiolet, promienie X, gamma, kosmiczne, mikrofalowe, fala elektryczna i podczerwień. Fale podczerwone są pomiędzy widzialnym światłem a promieniowaniem mikrofalowym. Nasze Słońce wytwarza większość energii w segmencie widma podczerwonego. Światło podczerwone znajduje się w dolnym zakresie tego spektrum i choć jego promienie nie są widoczne gołym okiem, generuje ciepło, które odczuwamy w słoneczne dni.
Długość fal podczerwonych waha się od 0,76 mikrona do 1000 mikronów. Bliska podczerwień (0,76 do 1,5 mikronów), średnia podczerwień (1,5 do 4 mikronów) i daleka podczerwieni (4 do 1000 mikronów).

Głębokie przenikanie podczerwieni

Ciepło dalekiej podczerwieni jest bezpieczną energią światła, której nie może zobaczyć ludzkie oko i stymuluje ciepło wydzielane przez Słońce. Ciało ludzkie może łatwo absorbować ciepło dalekiej podczerwieni ze względu na jego zdolność głębokiej penetracji. Badania wykazały, że fale dalekiej podczerwieni mogą przeniknąć nawet do 2-3 cm w tkanki mięśniowe i więzadła. Kiedy ciepło dalekiej podczerwieni przenika przez skórę do mięśni i więzadeł, przekształca energię świetlną w energię cieplną. Efekt termiczny w głębokich warstwach tkanek powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co poprawia krążenie krwi i powoduje dobre samopoczucie.

Korzyści ciepła podczerwonego

Efekt przeciwbólowy

Ciepło dalekiej podczerwieni stymuluje rozszerzanie naczyń krwionośnych obwodowych, doprowadzając tlen do stawów i kończyn, przyspieszając leczenie zwichnięć i odk