Czym jest anion?

Jony są naładowanymi elektrycznie niewidzialnymi cząstkami. Kationy są jonami o ładunku dodatnim, podczas gdy aniony są jonami o ładunku ujemnym.

Istnieją kationy i aniony współistniejące z różnymi związkami, takimi jak dwutlenek węgla, tlen, azot, wodór i staje się dodatnio naładowane, gdy jest więcej kationów. Staje się naładowane ujemnie, gdy jest więcej anionów.

Aniony ujemne wpływ

Zasadniczo w zanieczyszczonym powietrzu występuje dużo kationów, a aniony rozprzestrzeniają się głównie w lasach, na plażach i w dolinach, gdzie powietrze jest czyste. Ponadto osoba słaba, osłabiona, zmęczona, rozwinie choroby przewlekłe, a istniejące choroby będą jeszcze bardziej się rozwijać w powietrzu bogatym w kationy.

Przeciwnie, jeśli jest dużo anionów, komórki są aktywowane, a odporność na choroby wzrasta, a ciało staje się alkaliczne i zdrowe. Dlatego W naszych domach powinniśmy stworzyć warunki aby anionów było jak najwięcej. Jeżeli nie mieszkamy przy lesie czy morzu powinniśmy zadbać o właściwą ilość anionów w naszym otoczeniu.

Efekty jonów ujemnych (anionów)

  • efekt magnetyczny – utrzymuje równowagę zaopatrzenia w składniki odżywcze w naszym ciele;
  • efekt neutralizacji – pomaga w usuwaniu odpadów z organizmu i neutralizuje nieprzyjemne zapachy;
  • rezonans – poprawia funkcję różnorodnych składników odżywczych poprzez ich rozbijanie, a także zapewnia równowagę w naszym ciele, pomaga również poprawić metabolizm;
  • efekt nawilżający – utrzymuje optymalną wilgotność w naszym ciele.