Bóle głowy -problemy

Co człowiek wie o swej glowie? Jakie są ważne procesy : wzrok, słuch, pamięć, procesy psychiczne, zachodzi proces regulacji ciśnienia, gospodarki hormonalnej, metabolizmu. My jednak zaczynamy myśleć o głowie poważnie, kiedy zaczynamy chorować. Lekarze wiedzą, że ciśnienie, hormony, przemiana materii, sen, psychika – to są bardzo delikatne procesy w organizmie, regulują się w głowie i tylko w nocy. 

Głównym wrogiem naszego zdrowia i zdrowia głowy jest stres. Powinien człowiek nauczyć się pozbyć się stresu przed snem. Stres kumuluję się w mięśniach szyi, ramion, mięśnie są spięte.

Najważniejszym punktem zdrowia głowy jest dobre krążenie krwi! Na przykład, choroba Parkinsona nie możliwa jest u osoby, która ma zdrowe naczynia. U ludzi, chorujących na Parkinsona z reguły mięśnie szyjni są „kamienne” i jest dyskopatia.  Odcinek szyjny jest bardzo specyficzny. W szyi są tętnice które idą do głowy. Chorób, które wynikają od  zaburzeń w głowie jest ich bardzo dużo. Choroba Parkinsona, Alzheimera, zaćma, szum w uszach, udar. Dla zdrowia głowy najważniejsze jest krążenie krwi. A problem krążenia krwi pojawia się już w dzieciństwie  (8-12 lat).  Dlatego, że szyja odpowiada za zdrowie głowy, w jakim stanie jest szyja , w takim stanie jest i mózg i głowa w całości.  Zdrowie w głowie zaczyna się w nocy. 

 Zgodnie z terapią Medical Moksa,  pierwsze,  co trzeba zrobić, to masaż szyjnego odcinka. Cały dzień mózg pracuję, szyja jest spięta, szczególnie jeśli człowiek pracuję za biurkiem, komputerem, kierowcy aut. Dodamy do tego stres. Pod koniec dnia mięśnie są bardzo spięte. Naczynia w kręgosłupie są uciśnięte i mózg „głoduje”. Zaczyna zachodzić proces rozwijania się chorób.  

Dlaczego boli głowa?

 Głowa zabiera dla siebie 25 % krwi całego ciała! W normie powinny pracować 4 tętnice szyjne.  Ale może być że od ucisku, miażdżycy , one nie pracują na 100% i  jest deficyt krążenia krwi w głowie. Gromadzą się toksyny, złogi i woda co przyczynia się do migreny , szybkiego zmęczenia, i obrzęku w głowie. 

  Trzeba rozluźnić mięśnie szyi i zrobić rozciąganie odcinka szyjnego .Szczególnie przed snem. W celu rozciągania odcinka szyjnego wykorzystuj specjalną Poduszkę Moksa z Ceramiki Moksa. Żeby głowa była zdrowa, potrzebne czynniki, to : dobre krążenie krwi, potrzebne są jony ujemne, powietrze.  Ceramika Moksa od Rubinowej Maty lub Rubinowego Pasa wydziela ciepło podczerwone, jony ujemne, które, są niezbędne dla zdrowia głowy i systemu nerwowego.

Z Poduszki Moksa należy korzystać co najmniej 30 minut  przed snem i 30 minut rano. Dobrze jest nauczyć się spać na Poduszce Moksa żeby zabezpieczyć  mózg i mieć właściwe krążeniem krwi. Przed snem należy rozgrzać mięśnie ramion i szyi, co pozwoli na ich rozluźnienie. W tym celu trzeba wykorzystywać Rubinową Matę lub Rubinowy Pas. Temperatura 45-55 *C  w ciągu 40-60 minut. Dalej, to sen na Ceramice Moksa w nocy w temperaturze od 37-45 C

Ciepło podczerwone pomaga organizmowi wydalać toksyny i złogi, jony ujemne i słabe Pole Magnetyczne rozrzedzają krew. Poduszka Moksa koryguje odcinek szyjny. Codzienne, regularne rozluźnienie mięśni  – pomoże pozbyć się migreny, bólów głowy i zatrzymać rozwój poważnych chorób.