Sen jest bardzo ważną częścią Życia człowieka. W nocy  organizm się regeneruje, trwa odbudowa komórek , usunięcie toksyn. System nerwowy w ciągu dnia powinien być pobudzony, a w nocy  spowolniony – uspokojony.  Jeśli w nocy system nerwowy nie umie rozluźnić się, to występuje ogromny problem , który włącza niekontrolowany stres i jego negatywny wpływ na cały organizm, a nawet może doprowadzić do depresji. Człowiek nie umie normalnie zasnąć, budzi się w nocy, sen jest krótki i z przerwami, nie jest głęboki. Problem ze snem może być związany również z układem mięśniowym. Na przykład, kiedy mięśnie przykręgosłupowe są spięte.

System nerwowy pracuje jak przewody, którym potrzebne jest słabe pole magnetyczne od Ziemi.  Im więcej system nerwowy w ciągu dnia jest nadpracowany (stres, praca umysłowa, dużo negatywnej informacji), tym bardziej układ nerwowy jest zmęczony wieczorem .

Ludzie, a bardziej mieszkańcy miast, nie są zdolni uzupełnić deficytu pola magnetycznego oraz jonów ujemnych. 

Terapia Medical Moksa będzie wspaniałym pomocnikiem dla odnowienia balansu jonów i słabego pola magnetycznego. Sen w nocy, na Rubinowej Macie jest podobny do sanatorium w domu 365 dni w roku! Kiedy człowiek śpi w swoim łóżku na Rubinowej Macie w ciele ludzkim doprowadza się do porządku gospodarka Hormonalna (trzustka, tarczyca, nadnercza itd). Dzięki jonom ujemnym i słabemu polu magnetycznemu krew staje się rzadka i doprowadza się do porządku system sercowo-naczyniowy, i to bardzo dobrze wpływa na ciśnienie tętnicze. Jakościowo regeneruje się system emocjonalny, psychiczny, układ sensoryczny, pamięć, słuch, wzrok, układ ruchu, które są  w mózgu; to wszystko za 8 godzin snu na Rubinowej Macie. Temperatura powinna być ustawiona od 37 do 43 stopni. W sumie przez okres 1 roku jesteśmy w stanie zregenerować System Nerwowy za pomocą Rubinowej Maty, co daje nam 2500 godzin działania, nie otrzymamy tego efektu w żadnej klinice za żadne pieniądze.

Sen na Rubinowej Macie bardzo dobrze rozluźnia układ nerwowy. Ciepło podczerwone od Rubinowej Maty bardzo dobrze rozluźnia mięśnie, nawet głęboko położone.  System nerwowy redukuje stres i sen na Rubinowej Macie staje się głęboki, organizm lepiej się regeneruje. Dzięki bardzo dobremu odpoczynkowi w nocy człowiek czuje więcej energii rano. 

Głowa w nocy powinna odpoczywać. Odcinek szyjny w kręgosłupie jest bardzo ważny dla pracy głowy. Ponieważ w odcinku szyjnym są tętnice, które odpowiadają za ukrwienie mózgu. Spięte mięśnie, dyskopatia odcinka szyjnego blokuje właściwe krążenie w głowie. Dla rozluźnienia mięśni szyi, rozciągania odcinka szyjnego i poprawy krążenia ważne jest wykorzystywać Poduszkę z Ceramiki Moksa. Trzeba korzystać w ciągu dnia 3-4 razy dziennie po 30 minut, koniecznie jest poleżeć na niej wieczorem około 60 minut i w przyszłości na niej spać. Jony ujemne i słabe pole magnetyczne od Ceramiki Moksa rozrzedzają krew, mózg jest lepiej ukrwiony, tętnice uwolnione, mięśnie są  rozluźnione – to wszystko wspaniale wpływa na sen i jakość regeneracji.

W bardzo zaawansowanej bezsenności terapia Medical Moksa również może pomóc. Kiedy jest problem w związku z przewlekłym, niekontrolowanym stresem, ważne jest pomóc mózgowi produkować hormony szczęścia – endorfiny, które bardzo dobrze neutralizują hormony stresu (ciężka praca umysłowa, fizyczna, obecność przewlekłych chorób, silny stres). Sposób na to jest w Terapii Medical Moksa – przypiekanie na Rubinowej Macie. Najlepiej to robić wieczorem na 1-2 godziny przed snem. Należy włączyć Rubinową Matę na 55-70 stopni i przypiekać stopy przez 60 minut i więcej. Temperatura przypiekania na Rubinowej Macie dla każdego człowieka jest indywidualna (najlepiej jest skonsultować się z konsultantami Medical Moksa). Takim sposobem pomagamy organizmowi jakościowo  redukować stres i mieć bardzo dobry odpoczynek w nocy.

Oczywiście, warto zadbać  o higienę informacyjną (unikać przed snem oglądania stresujących programów, wyłączyć wi-fi, nie słuchać pobudzającej muzyki), dla dobrego zasypiania warto wykorzystywać opaskę na oczy z Ceramiką Moksa.

Sen na Rubinowej Macie jest wskazany dla prawie każdego człowieka  (nawet od pierwszego dnia życia i do ostatniego!). Rubinowa Mata w trybie bez nagrzewania również bardzo dodrze wpływa na regeneracje układu nerwowego i eliminacji bezsenności.