Co to jest astma ?

Astma jest klinicznym zespołem przewlekłego zapalenia dróg oddechowych, charakteryzującym się nawracającą, odwracalną niedrożnością dróg oddechowych. Zapalenie dróg oddechowych prowadzi również do nad aktywności dróg oddechowych, co powoduje zwężenie dróg oddechowych w odpowiedzi na różne bodźce.

Kto jest narażony na rozwój astmy?

Astma jest  bardzo częstym schorzeniem przewlekłym, dotykającym 68 na tysiąc osób w najnowszych badaniach WHO. Astma odpowiada za 1,5 miliona wizyt na oddziałach ratunkowych rocznie i do 500 000 hospitalizacji. Ponad 1200 Polaków umiera rocznie na astmę. Ponadto, podobnie jak w przypadku innych stanów alergicznych , takich jak egzema ( atopowe zapalenie skóry ), katar sienny ( alergiczny nieżyt nosa ) i alergie pokarmowe , zachorowalność na astmę stale rośnie!

Jakie są czynniki ryzyka i przyczyny astmy?

Oto czynniki ryzyka astmy:

  • historia chorób alergicznych w rodzinie
  • katar sienny (alergiczny nieżyt nosa )
  • wirusowe choroby układu oddechowego
  • narażenie na dym papierosowy
  • otyłość
  • narażenie na zanieczyszczenie powietrza

Objawy astmy

Klasyczne objawy astmy to duszność, kaszel (często gorszy w nocy) i świszczący oddech. Wielu chorych zgłasza również ucisk w klatce piersiowej . Ważne jest, aby pamiętać, że objawy te są epizodyczne, a osoby z astmą mogą trwać bez żadnych objawów ale tylko do czasu.

Typowe czynniki wywołujące objawy astmatyczne obejmują ekspozycję na alergeny (zwierzęta domowe, roztocza, karaluchy, pleśnie i pyłki) i infekcje wirusowe. Inne czynniki wyzwalające obejmują silne emocje, ekspozycję na zapach i ekstremalne temperatury. Używanie tytoniu lub narażenie na bierne palenie zwiększa rozwój choroby.

Jakie są opcje leczenia astmy?

Nie ma aktualnie metod leczenia astmy tak aby pozbyć się jej całkowicie. Współczesne metody opierają się na działaniu doraźnym. Najczęściej stosuje się leki kortykosteroidowe wraz z lekami rozszerzającymi płuca. Leczenie to ma charakter doraźny i minimalizuje objawy astmy. Leki sterydowe wyniszczają nasz organizm. Co zatem możemy zrobić we własnym zakresie aby pozbyć się uciążliwych objawów astmy? Medical Moksa ma sprawdzoną receptę!

Recepta Medical Moksa na pozbycie się objawów astmy!

Przede Wszystkim musimy wiedzieć, że nasze płuca są połączone bezpośrednio z mózgiem i to właśnie między tymi organami przewodzone są impulsy nerwowe w celu prawidłowej pracy naszych płuc. To mózg jak centrum sterowania naszym całym organizmem wysyła specjalne impulsy do płuc aby mogły one pełnić funkcję wymiany gazowej w naszym organizmie. Wyobraź sobie, że coś blokuje przesyłanie tego impulsu i płuca nie mogą normalnie funkcjonować. Ucisk taki występuje w odcinku T3 kręgosłupa piersiowego. Nie jest to coś normalnego. W rdzeniu kręgowym następuje blokada. Może ona być spowodowana spiętymi i twardymi mięśniami, zwyrodnieniem, wypadającym dyskiem to najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy.

Musimy udrożnić te kanaliki nerwowe. Podstawa to przypiekanie urządzeniami Medical Moksa (Rubinowa Mata, Rubinowy Pas, Duża Mata Moksa czy Kamizleka Moksa) właśnie odcinka T3 w kręgosłupie piersiowym. Temperatura 55 stopni i więcej (tryb MOKSA)  przez okres powyżej 3 miesięcy (jest to zależne od postępu choroby) 3 razy dziennie i poprawimy ten przepływ impulsów między mózgiem a płucami. To jest pierwszy krok do poprawy stanu zdrowia. Pomimo niezależnego układu nerwowego pomiędzy mózgiem a organami wewnętrznymi, nerwy wychodzące od kręgosłupa do organów wewnętrznych są niezwykle ważne aby dany organ pracował we właściwy sposób. Dlatego oprócz przypiekania należy odcinka piersiowego T3 warto również zastosować metodę rozciągania kręgosłupa urządzeniami Medical Moksa.

Drugi krok to pozbycie się toksyn z organizmu czyli alergenów. Jak wiemy za odprowadzanie toksyn w naszym ciele odpowiada głównie wątroba. Podczas gdy my śpimy nasz organizm się regeneruje ale też usuwa toksyny z organizmu. Aby przyspieszyć wydalanie toksyn trzeba zadbać o jej prawidłową pracę. Co możemy więc zrobić? Podstawa to przypiekanie jamy brzusznej rano i wieczorem aby poprawić ukrwienie wątroby i polepszyć jej pracę.

Warto dodać, że idealnym rozwiązaniem jest sen na ceramice Medical Moksa. Urządzenie włączamy do prądu i ustawiamy temperaturę między 37 a 43 stopnie. Podczas gdy my śpimy nasz organizm pracuje dla nas. Rozluźnia spięte mięśnie wokół kręgosłupa aby pozbyć się ucisku na odcinek T3, rozrzedza naszą krew dzięki czemu toksyny szybciej są usuwane z organizmu a jest to istotne bo to właśnie te toksyny przyczyniają się do powstawania i rozwoju astmy.

Dzięki przypiekaniu okolic płuc zwiększamy też ilość naczyń włosowatych, które oplatają pęcherzyki powietrzne. Już po 3 miesiąca regularnego przypiekania ilość naczyń włosowatych znacznie się regeneruje. I to jest dobra wiadomość bo nasze płuca wtedy zwiększają swoją wydolność i lepiej radzą sobie z powikłaniami astmy.

Nie czekaj i już dzisiaj zapoznaj się z urządzeniami Medical Moksa i walcz o swoje zdrowie!