Niedokrwistość(czyli anemia) jest stanem, w którym w organizmie brakuje wystarczającej ilości zdrowych krwinek czerwonych, aby dostarczyć odpowiednią ilość tlenu do tkanek organizmu. Niedokrwistość może powodować uczucie zmęczenia i osłabienia.

Istnieje wiele form niedokrwistości, z których każda ma swoją przyczynę. Niedokrwistość może być tymczasowa lub długotrwała.

Leczenie niedokrwistości waha się od przyjmowania suplementów po poddawanie się procedurom medycznym. Możesz być w stanie zapobiec niektórym rodzajom niedokrwistości, korzystając regularnie z terapii Medical Moksa – stworzonej właśnie dla Ciebie.

Objawy anemii

Objawy niedokrwistości różnią się w zależności od przyczyny. Jeśli niedokrwistość jest spowodowana przewlekłą chorobą, choroba może je maskować. W zależności od przyczyn niedokrwistości możesz nie mieć żadnych objawów. Oznaki i objawy, jeśli wystąpią, mogą obejmować:

 • Zmęczenie
 • Słabość
 • Blada lub żółtawa skóra
 • Nieregularne bicie serca
 • Duszność
 • Zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie
 • Ból w klatce piersiowej
 • Zimne dłonie i stopy
 • Bóle głowy

Początkowo niedokrwistość może być tak łagodna, że ​​jej nie zauważysz. Ale objawy nasilają się wraz z czasem.

Przyczyny

Anemia występuje, gdy we krwi nie ma wystarczającej liczby czerwonych krwinek.

Może się to zdarzyć, jeśli:

 • Twoje ciało nie wytwarza wystarczającej liczby czerwonych krwinek – i w takim przypadku terapia Medical Moksa może Ci pomóc uporać się z chorobą i przynosić najlepsze efekty o czym przeczytasz poniżej
 • Krwawienie powoduje utratę czerwonych krwinek szybciej niż można je wyprodukować
 • Twoje ciało niszczy czerwone krwinki – choroba autoimmunologiczna i w takim przypadku terapia moksa jest również wskazana dla Ciebie.

Co robią czerwone krwinki

Twoje ciało wytwarza trzy rodzaje komórek krwi – białe krwinki do walki z infekcjami, wirusami i bakteriami, płytki krwi, które pomagają w krzepnięciu krwi i czerwone krwinki do przenoszenia tlenu w całym ciele.

Czerwone krwinki zawierają hemoglobinę – bogate w żelazo białko, które nadaje krwi jej czerwonego koloru. Hemoglobina umożliwia krwinkom czerwonym przenoszenie tlenu z płuc do wszystkich części ciała i przenoszenie dwutlenku węgla z innych części ciała do płuc w celu wydechu.

Większość komórek krwi, w tym czerwonych krwinek, jest wytwarzanych regularnie w szpiku kostnym – gąbczastym materiale znajdującym się w jamach wielu dużych kości. Do produkcji hemoglobiny i czerwonych krwinek twoje ciało potrzebuje żelaza, witaminy B12, kwasu foliowego i innych składników odżywczych z pożywienia, które jesz.

Różne rodzaje niedokrwistości mają różne przyczyny a jak może pomóc Ci w nich terapia Medical Moksa?

 • Niedokrwistość z niedoboru żelaza.Ten najczęstszy rodzaj niedokrwistości jest spowodowany niedoborem żelaza w organizmie. Twój szpik kostny potrzebuje żelaza do produkcji hemoglobiny. Bez odpowiedniego żelaza twoje ciało nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości hemoglobiny dla czerwonych krwinek.

Jeśli będziesz w tym przypadku posiłkować się suplementacją żelaza to musisz pamiętać, że to nie rozwiązuje problemu. Organizm ludzki jest na tyle inteligentny, że to co sztuczne nie jest wchłaniane. Dlatego rozrzedzając krew i odbudowując ilość naszych naczyń włosowatych, zwiększamy ilość przyswajalnego żelaza z pożywienia czy suplementów. To jest prawidłowe rozwiązanie. Rozrzedzenie krwi otrzymasz dzięki ceramice moksa, a odbudowę naczyń włosowatych dzięki Przypiekaniu temperaturze 50-70 C na urządzeniach Medical Moksa.

 • Niedokrwistość z niedoboru witaminy.Oprócz żelaza twoje ciało potrzebuje kwasu foliowego i witaminy B-12, aby wyprodukować wystarczającą ilość zdrowych krwinek czerwonych. Dieta pozbawiona tych i innych kluczowych składników odżywczych może powodować zmniejszenie produkcji czerwonych krwinek.

W takim przypadku analogia jest podobna jak w przypadku anemii spowodowanej brakiem żelaza. Już po 3 miesiącach regularnego korzystania z terapii Medical Moksa (jeśli posiadamy urządzenie w domu korzystamy z niego 3-4 razy dziennie i śpimy na urządzeniu w temperaturze 37-45 C) terapia może pomóc naszym naczyniom włosowatym wchłonąć te substancje odżywcze. W Medical Moksa stawiamy na naturalne rozwiązania bo są one skuteczne i sprawdzone przez tysiące ludzi na całym świecie.

 • Niedokrwistość stanu zapalnego.

Podczas regularnego korzystania z grzewczych urządzeń  Medical Moksa jesteśmy w stanie zmniejszyć w organizmie stan zapalny lub całkowicie go zlikwidować. Na czym to polega? Przypiekając miejsca zmienione chorobowo pobudzamy czerwony szpik kostny do produkcji leukocytów czyli białych krwinek. Mają one zdolność do przemieszczania się w miejsca zmienione chorobowo i atakują ogniska stanów zapalnych realnie się ich pozbywając. Proces ten nazywamy przypiekaniem i jest z powodzeniem stosowany w medycynie Azjatyckiej od 4 tysięcy lat.

Przypiekając nasze długie kości i miednice przyśpieszamy proces produkcji czerwonych krwinek dla naszego organizmu. W ten sposób jesteśmy w stanie pobudzić do czterech razy więcej krwinek i to już po kilku dniach przypiekania. Oczywiście proces przypiekania trzeba powtarzać do trzech razy dziennie, gdyż efekt przy anemii jest tymczasowy ale jesteśmy w stanie walczyć z anemią.

Jakie wyróżniamy czynniki ryzyka powstawania anemii?

 • Dieta pozbawiona niektórych witamin i minerałów. Dieta konsekwentnie uboga w żelazo, witaminę B-12 i kwas foliowy zwiększa ryzyko anemii.
 • Zaburzenia jelitowe Zaburzenia jelitowe, które wpływają na wchłanianie składników odżywczych w jelicie cienkim – takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna i celiakia – narażają na ryzyko niedokrwistości.
 • Miesiączka. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety, które nie miały menopauzy, są bardziej narażone na niedokrwistość z niedoboru żelaza niż mężczyźni i kobiety po menopauzie. Miesiączka powoduje utratę czerwonych krwinek.
 • Ciąża. Jeśli jesteś w ciąży i nie bierzesz multiwitaminy z kwasem foliowym i żelazem, istnieje zwiększone ryzyko niedokrwistości.
 • Warunki przewlekłe. Jeśli masz raka, niewydolność nerek, cukrzycę lub inną chorobę przewlekłą, możesz być narażony na ryzyko niedokrwistości chorób przewlekłych. Warunki te mogą prowadzić do niedoboru czerwonych krwinek.

Powolna, przewlekła utrata krwi z wrzodu lub innego źródła w organizmie może wyczerpać zapas żelaza w organizmie, prowadząc do niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Nieleczona anemia może powodować wiele problemów zdrowotnych

 • Poważne zmęczenie Ciężka niedokrwistość może sprawić, że będziesz tak zmęczony, że nie będziesz w stanie wykonywać codziennych zadań.
 • Powikłania ciążowe. Kobiety w ciąży z niedokrwistością z niedoboru folianów mogą częściej mieć powikłania, takie jak przedwczesne porody.
 • Problemy sercowe. Anemia może prowadzić do szybkiego lub nieregularnego bicia serca (arytmii). Kiedy cierpisz na anemię, twoje serce musi pompować więcej krwi, aby zrekompensować brak tlenu we krwi. Może to prowadzić do powiększenia serca lub niewydolności serca.
 • Śmierć. Niektóre dziedziczne anemie, takie jak anemia sierpowata, mogą prowadzić do komplikacji zagrażających życiu. Szybka utrata dużej ilości krwi powoduje ostrą, ciężką niedokrwistość i może być śmiertelna.

Twój wybór to Medical Moksa. Zapoznaj się z urządzeniami rehabilitacyjnymi i już dziś popraw stan swojego zdrowia. Pamiętaj! Kropla drąży kamień nie siłą a częstym padaniem. Dlatego istotne jest aby korzystać z urządzeń grzewczych codziennie. Tylko to zapewnij nam dobry stan zdrowia i pozbycie się uciążliwych chorób, które utrudniają nam życie.